Barcelona saldırısının şüphelisinin Cambrils'te çıkan çatışmada öldürüldüğü doğrulandı

Barcelona'daki saldırıyı gerçekleştirdiği belirtilen Musa Ukabir'in Cambrils'te çıkan çatışmada öldürülenler arasında yer aldığı açıklandı.19-08-2017 00:23

İspanya'nın Katalonya özerk bölgesinin başkenti Barcelona'da dün IŞİD tarafından üstlenilen saldırıda bir şahıs aracıyla yayaların arasına dalmıştı. Saldırıda 14 kişi hayatını kaybetmiş, 100 kişi de yaralanmıştı.

Saldırının ardından aracın sürücüsü kaçmayı başarırken, İspanyol basını Driss Ukabir adlı Fas asıllı bir genci saldırgan olarak duyururken daha sonra saldırıyı Driss'in kardeşi Musa Ukabir'in gerçekleştirmiş olduğu açıklandı. 

Barcelona'daki saldırının ardından Cuma günü ilk saatlerde Barcelona'nın 120 kilometre güneyindeki Cambrils'te yine bir aracın insanlara çarptığı, olay sonrasında çıkan çatışmada 5 saldırganın öldürüldüğü duyurulmuştu.

Bugün yapılan tespitlerin ardından, Barcelona saldırganı Musa Ukabir'in Cambrils'teki çatışma öldürüldüğü açıklandı. Musa Ukabir'in 17 yaşında Fas asıllı bir İspanya vatandaşı olduğu belirtildi.