Ayşe Deniz Karacagil'in anne ve babası serbest bırakıldı

Ayşe Deniz Karacagil'in cenaze törenine katıldıkları için gözaltına anne Nuray Erçağan ve baba Ömer Karacagil, adli kontrol tedbiriyle serbest bırakıldı.19-06-2017 09:06

Güncelleme 17.45

Ayşe Deniz Karacagil'in cenaze törenine katıldıkları için gözaltına anne Nuray Erçağan ve baba Ömer Karacagil, adli kontrol tedbiriyle serbest bırakıldı.

Güncelleme 15.30

Ayşe Deniz Karacagil'in cenaze törenine katıldıkları için gözaltına anne Nuray Erçağan ve baba Ömer Karacagil, adliyeye çıkarıldı. 

Sabah saatlerinde Beyrut'tan İstanbul'a giriş yaptıkları Sabiha Gökçen Havalimanı'nda gözaltına alınan 'kırmızı fularlı kız' Ayşe Deniz Karacagil'in annesi Nuray Erçağan ve babası Ömer Karacagil, emniyetteki işlemleri ardından Kartal'da bulunan İstanbul Adliyesi'ne sevk edildi.


Rakka’da IŞİD’e karşı savaşırken hayatını kaybeden Ayşe Deniz Karacagil’in annesi Nuray Erçağan ve babası Ömer Karacagil gözaltına alındı. Gazete Şûjin'in haberine göre; Beyrut’tan İstanbul’a giriş yaptığı Sabiha Gökçen Havalimanı’nda pasaport kontrolünde gözaltına alınan anne Nuray Erçağan ve baba Ömer Karacagil'in “örgüt propagandası yaptıkları” iddiasıyla haklarında başlatılan soruşturma kapsamında gözaltında alındıkları ve Kartal’da bulunan Anadolu Adliyesi’ne götürülecekleri öğrenildi.

Ayşe Deniz’in anne ve babası, kızlarının cenaze törenine katılmak üzere Kobanê’ye gitmişti. Anne Nuran Erçağan cenaze töreninde yaptığı konuşmada, “Merhaba direnişin şehri Kobanê, merhaba direnişin kırmızı kenti Kobanê. Kızım ‘Yanı başımızda bir savaş var, görmüyorlar anne’ dedi. Ve buralara kadar geldi. Kızım Kobanê halkına emanettir. Kızım Suriye, İran, Irak ve tüm Ortadoğu halklarına umut olsun, destan olsun. Ben sizi hiç unutmayacağım, gideceğim her yerde sizi anlatacağım” dedi.