Antalya’da öğretmen 8 yaşındaki çocuğu iç çamaşırı ile sınıfta dolaştırıp şiddet uyguladı!

Antalya’da bir ilkokulda 2’nci sınıf öğretmeni D.L., pis olmakla suçladığı F.N. adlı kız çocuğunu sınıfta soyup ‘Bunun iç çamaşırı bile pis’ diyerek rencide etti. Öğretmenin öğrenciyi sonra da kafasını tahtaya vurduğu belirtildi.29-12-2016 08:33

Antalya Hacı Hafize Saygan İlkokulu’nda 2’nci sınıf öğretmeni D.L., pis olmakla suçladığı F.N. adlı kız çocuğunu sınıfta soyup ‘Bunun iç çamaşırı bile pis’ diyerek rencide etti. Öğretmenin öğrenciyi sonra da kafasını tahtaya vurduğu belirtildi.

Antalya Hacı Hafize Saygan 2 İlkokulu, sınıf öğretmeni D.L.’nin öğrencilere yönelik şiddet ve taciz şikayetleriyle karıştı. Şikayetler, resmi dilekçelerle önce okul yönetimine daha sonra ise Muratpaşa İlçe ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bildirilirken, olayın araştırılması için jet hızıyla müfettiş görevlendirildi.

‘ÖĞRENCİYİ SOYUP RENCİDE ETTİ’

Okulda eğitim gören 2’nci sınıf öğrencileri ve velilerin gündeme taşıdığı şikayetler ise kan dondurdu. 8 yaşındaki kız çocuğu T.’nin söz konusu okulda eğitim gördüğünü anlatan öğrenci velisi, “D.L.’nin psikolojik sorunları olduğunu düşünüyoruz. Çünkü çocuklarımızın bize anlattığı şeyler inanılmaz. D.L., sınıfındaki F.N. isimli kız öğrenciyi pis olmakla suçlayıp önce kazağını, sonra pantolonunu çıkarmış ve tüm sınıf önünde ‘Görüyorsunuz bunun iç çamaşırı bile pis’ diyerek rencide etmiş. Sonra da kafasını tahtaya vurmuş” diye konuştu.

‘ÖĞRENCİLER OLAYI DOĞRULADI’

Öğrencinin iç çamaşırı ile sınıfta dolaştırıldığını anlatan öğrenci velisi, “Bu olayı duyar duymaz okula gidip müdürle görüştüm. Olayı tüm öğrencilere sordum ve doğrulattım. Daha sonrada dilekçe ile şikâyette bulundum. Söz konusu öğrencinin velisine de konuyu aktardık. Onlar da şikâyette bulundu. Ancak söz konusu öğretmenin eşi İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nde şube müdürü olduğu için konunun kapatılabileceğini söylediler. Biz ise konuyu takip etmekten vazgeçmedik” dedi.

O GÜN EŞOFMAN GİYMİŞ

Öğrencinin soyulması ile ilgili iddiaları yalanlayan sınıf öğretmeni D.L.’nin “Öğrencinin düğmesi kopunca pantolonu düştü” şeklinde savunma yaptığı öğrenilirken, bazı velilerin olay gününe ait güvenlik kameralarını izlediği, koridordaki kameralarda F.N. isimli çocuğun üzerinde düğmeli bir pantolon değil lastikli bir eşofman olduğu görüldüğü belirtildi.

‘SORUŞTURMA YAPILIYOR’

Hürriyet’ten Salim Uzun’un haberine göre şikayetlerin kendilerine de ulaştığını doğrulayan Okul Müdürü Mehmet Ali Çakır, şöyle konuştu: “Velilerimizin yaptığı şikâyetleri ilgili makamlara gönderdik. Süreç sonunda olayın incelenmesi için muhakkik görevlendirildi. Süreç soruşturma aşamasına geçtiği için daha fazla bilgi vermem doğru değil. Eğer gerçekten bu olaylar yaşandıysa gereği yapılır.”

VALİ YARDIMCISI: İZİN VERMEYİZ

Çocuklara yönelik şiddet ve taciz olayları konusunda son derece hassas olduklarını söyleyen Vali Yardımcısı Hüseyin Ece, “Olayla ilgili gerekli soruşturma yapılıyor. Biz bu konularda son derece hassasız. Hiçbir çocuğumuza şiddet veya taciz uygulanmasına izin vermeyiz. Ben konuyla ilgili detaylı olarak bilgi alıyorum” dedi.