Annesinin terk ettiği yavru köpeklere inşaat işçileri bakıyor

Bursa'da bir inşaatta annelerinin doğumdan sonra bırakıp gittiği 10 köpek yavrusuna inşaatta çalışan 6 işçi bakıyor.28-02-2017 13:29

Bursa'da yaklaşık bir ay önce konut inşaatının yapıldığı şantiyeye gelen bir köpeğin doğumdan sonra terk ettiği 10 yavruya sahip çıkan işçiler, sütle büyüttükleri yavrularla yemeklerini paylaşıyor, üşümemeleri için ellerinden geleni yapıyor.

Nilüfer’deki bir inşaatta çalışan işçilerin 10 yavru köpeğe gösterdiği ilgi, çevredeki yurttaşların da takdirini topluyor. Çoğu gurbetten gelerek kötü hava koşullarında kendilerinin ve ailelerinin geçimini sürdürmek için alın teri döken 6 inşaat işçisi, yaklaşık bir ay önce annelerinin şantiyede doğum yaptıktan sonra terk ettiği yavru köpeklerle yakından ilgileniyor.

İlk günden bu yana sütle besledikleri yavrularla yemeklerini paylaşan, yağışlı havalarda üşümemeleri için yalıtımlı özel bölümler yapan işçiler, bekçi kulübesini de bu köpekler için ayarladı.

‘TARİF EDİLEMEZ BİR DUYGU’

Şantiye sorumlusu Bahattin Ergene yaptığı açıklamada, hayvan sevgisinin tarif edilemez bir duygu olduğunu söyledi. AA’nın haberine göre bekçi kulübesinde işçilerin destekleriyle yaşayan yavru köpeklerin anne özlemi çektiklerini ifade eden Ergene, yavru köpeklerin daha iyi bir ortamda bakılması için yetkililerden ve hayvanseverlerden destek beklediklerini sözlerine ekledi.