Amedsporlu futbolculara polis saldırısı: 2 futbolcu yaralandı

Amedspor ile Fenerbahçe arasında bugün oynanan Ziraat Türkiye Kupası müsabakası sonrasında Amedsporlu 3 futbolcu polis saldırısına uğradı. Amedspor Yönetim Kurulu kulübün Twitter hesabından saldırıyı kınadı.15-12-2016 19:35
İleri Haber

Amedspor'la Fenerbahçe'nin Diyarbakır'da Seyrantepe Spor Tesisleri'nde karşı karşıya geldiği ve 1-1 biten Ziraat Türkiye Kupası maçının ardından Amedsporlu 3 futbolcu polis saldırısına uğradı. Saldırı sonucu 2 futbolcu yaralandı. Yaralanan futbolcular Mehmet Sıddık İstemi ve Mansur Çalar muayene olmak ve rapor almak için hastaneye giderken Amedspor Yönetim Kurulu kulübün Twitter hesabından saldırıyı kınadı.

Amedspor'un Twitter üzerinden yaptığı açıklama:

Bugün takımımız ile Fenerbahçe arasında oynanan kupa maçı sonrasında futbolcularımız Mehmet Sıddık İstemi, Mansur Çalar ve Ercan Çapar'a stat çıkışında kolluk güçlerince aşağılık bir saldırı yapılmıştır. Kendilerini kulübümüz futbolcuları olarak tanıtmalarına rağmen 3 futbolcumuza 20 tane kendilerine polis diyen, kendini bilmezlerce yapılan saldırı sonucunda Sıddık ve Mansur arkadaşlarımız yaralanmış, hastaneye rapor ve muayene için getirilmiştir. 

Bu aşağılık saldırıyı yapanları lanetliyor ve sorumluların cezalandırılmasını istiyoruz. 

Amed Sportif Faaliyetler Kulübü
Yönetim Kurulu