AKP’de tasfiyeler sürüyor: 4 istifa

AKP Ağrı İl Başkanı Kemal Atmaca’nın istifa etmesinin ardından Hakkâri, Şırnak ve Muş il başkanları da istifa etti.18-08-2017 07:39

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan her ne kadar “Bu bir tasfiye değil” dese de AKP’nin başına geçtiği andan itibaren yaptığı 'metal yorgunluğu' açıklamaları sonucunu vermeye başladı.

AKP cephesinden gelen istifalara yenileri eklendi. Son olarak AKP Ağrı İl Başkanı Kemal Atmaca, Hakkâri il Başkanı Nurettin Fırat, Şırnak İl Başkanı Mehmet Aşa ve Muş İl Başkanı Namık Ergün de istifa etti.

Hakkâri il Başkanı Nurettin Fırat yaptığı açıklamada “AK Parti İl Başkanı olarak bugünden sonra görevimden istifa ederek mücadele bayrağını yeni dava kardeşlerime bırakmış bulunmaktayım” dedi. 

AK Parti Muş İl Başkanlığı görevinden istifa eden Namık Ergün ise “Kurucu üyeliğim devam etmektedir. Bu davanın bir neferi değil, bu davanın gerçek sahibiyim” derken, Şırnak İl Başkanı Mehmet Aşan “Gördüğüm lüzum üzerine AK Parti İl Başkanlığı görevini bugün (dün) itibarıyla bırakıyorum” açıklamasında bulundu.