17 yaşındaki Kader’i boğarak öldüren zanlı: Erkekliğime laf söyledi, korktum

Eskişehir’de ormanlık alana götürdüğü Kader Kaya’yı boğarak öldürmekten ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası istemiyle yargılanan Metin Yılmaz savunmasında “Erkekliğime laf söyledi. Ben de korktum. Boğuşma sırasında çıkarttığım iç çamaşırını ağzına soktum. Pişmanım. Herkesten özür diliyorum” dedi.30-12-2016 22:47

İleri Haber

Türkiye’de Kadın cinayetleri gün geçtikçe artmaya devam ediyor. Son olarak Eskişehir’in kent merkezine 18 kilometre uzaklıktaki Çamlık mevkiinde 17 yaşındaki Kader Kaya’nın cesedi bulunmuş, Kaya’nın evli ve iki çocuk babası Metin Yılmaz tarafından boğularak öldürüldüğü ortaya çıkmıştı. Tutuklanan Yılmaz ifadesinde Kaya’yla ilişkiye girmek için 200 liraya anlaştıklarını ve çıkan tartışmada iç çamaşırını ağzına sokarak öldürdüğünü söylemişti.

‘Erkekliğime laf söyledi, korktum!’

Savcılık makamının talebi üzerine ‘Canavarca hisle adam öldürmek, kişiyi hürriyetinden yoksun kılma ve cinsel istismar’ suçlarından ağırlaştırılmış ömür boyu hapis istemiyle yargılanan Yılmaz, duruşmada ‘pişman’ olduğunu söyledi. Yılmaz savunmasında, “Organize Sanayi bölgesine iş başvurusunda bulunmak için gidiyordum. Yolda müstehcen kıyafetli bir bayan vardı. Şort giymişti. El kaldırdı. Ben de durmak zorunda kaldım. Bana para karşılığı ilişki teklif etti. Ben de kabul ettim. Ön koltuğa oturdu. Müsait bir yere gitmemiz gerektiğini söyledi. Olay yerine gittiğimiz zaman çocuklarım aklıma geldi. Vicdan azabı çektim. Geri gitmek istedim. Bağırmaya başladı. İlişkiye girmekten vazgeçtim. Parasını istedi. Vermek istemedim. Yüzüme tükürdü. Erkekliğime laf söyledi. Ben de korktum. Boğuşma sırasında çıkarttığım iç çamaşırını ağzına soktum. Bayıldığını düşünerek olay yerinden uzaklaştım. Şortunu çıkartmaya çalışmadım. Olay yerinden uzaklaştım. Uzaklaşırken eşyalarını da attım. Daha önce tanımıyordum. Çok üzgünüm. Pişmanım. Herkesten özür diliyorum” ifadelerini kullandı.

‘Yaslı anne: Benim de canımı alın’

Anne Server Kaya mahkemede yaptığı konuşmada, “Ben adalete güveniyorum. Çiçeğimi toprağa yatırdım. Sanığın savunmasını kabul etmiyorum. Kızım sanığa cinsel ilişki teklif etmeyecek biriydi” derken, baba Mehmet Kaya “Sanığın en ağır cezayı almasını istiyorum. Türkiye Cumhuriyeti’nin adaletine güveniyorum. Kimsenin başına bu acılar gelmesin” diye konuştu. Duruşma salonundan çıkarken sanık Yılmaz’a tepki gösteren anne Server Kaya, mahkeme heyetine “Benim kızım öldü. Artık ben de yaşamak istemiyorum. Sizden bir isteğim var. Bana da bir kurşun sıkın, canımı alın” diye bağırdı.

Mahkeme heyeti sanığın tutukluluk halinin devamına karar vererek duruşmayı 6 Ocak 2017 tarihine erteledi.