11 yaşındaki kızını 2 yıl istismar eden baba ortaya çıkaran eşini vurdu!

İstanbul’da 11 yaşındaki kız çocuğunu 2 yıl istismar eden baba, istismarı ortaya çıkaran eşini vurdu.04-05-2017 06:58

İstanbul’da 43 yaşındaki Ö.D.’nin eşinin çalıştığı börekçide vurmasının altından, korkunç bir istismar vakası çıktı. 11 yaşındaki kız çocuğuna cinsel istismarda bulunmaktan 30 yıl hapsi istenen Ö.D.’nin denetimli serbestlikle salıverildiği, çocuklarıyla birlikte evi terk eden ve hakkında koruma kararı alınan eşini kendisini şikâyet edip dava açılmasını sağladığı için vurduğu öğrenildi.

Habertürk'ten Arzu Kaya ve Müslim Sarıyar'ın haberine göre “Çocuğun nitelikli cinsel istismarı”, “kişiyi hürriyetinden yoksun kılma” ve “müstehcenlik” suçlarından 30 yıldan az olmamak üzere hapsi istenen Ö.D.’yle ilgili hazırlanan iddianamede, skandal bilgiler yer aldı. İddianameye göre, 11 yaşındaki çocuğa öz babasının cinsel istismarı 2 yıl sürdü. Babanın, çocuğa cinsel içerikli videolar izletip ardından da istismar ettiği ortaya çıktı.

ÖĞRETMENİNE ANLATTI

İstismar, çocuğun durumu öğretmenine anlatmasıyla ortaya çıktı. Öğretmenin polise gitmesi üzerine anne de ifadeye çağrılarak durumdan haberdar oldu.Kadın daha sonra savcılığa giderek şikâyetçi oldu. Kız çocuğu, ailesinden alınıp destek merkezine yerleştirildi. Anne A.D., o süreci şöyle anlattı: “Çalıştığım için eve geç gidiyordum. Son zamanlarda kızımın hiç neşesi yoktu. İçine kapandı, kimseyle konuşmuyordu. Olayı bana anlattığında neden daha önce söylemediğini sordum. Ölüm korkusuyla anlatamadığını söyledi. Kocamın, kızıma cinsel istismarda bulunduğuna inandım.”

UZMAN: İSTİSMAR VAR

Baba Ö.D. ise suçlamaları reddederek, eşiyle zaman zaman tartışmasından dolayı kızının etkilenerek böyle bir şikâyette bulunmuş olabileceğini öne sürdü ve serbest bırakıldı. Soruşturma dosyasına giren Adli Tıp raporunda ise çocukta darp ve cebir izi bulunmayıp bakire olduğu belirtildi. Raporda, “Çocuğun yaşı göz önüne alındığında kendi rızası, hile, korku vs. nedenlerle direncinin kırıldığı hallerde ters ilişkiye maruz kalıp kalmadığının tespit edilemediği anlaşılmıştır” denildi. Çocukla görüşen psikolog da küçük kızın yalan söylemediğini, istismara maruz kalmış şekilde izlenim bıraktığı yönünde rapor verdi.

İSTİSMARI ŞİKAYET EDEN EŞİNİ KURŞUNLADI

Ancak baba, adli kontrolle serbest bırakıldı. Anne A.D. ise çocuklarını alıp evden ayrılırken, 19 yıllık eşi hakkında uzaklaştırma kararı aldırdı. Ö.D., 3 gün önce eşinin çalıştığı börekçiye giderek önce genç kadını yumruklayan Ö.D., ardından da eşini vurdu. 4 kurşun yarası alan kadın ağır yaralanırken, saldırgan gözaltına alındı. Tutuklanan saldırgan hakkında “cinayete teşebbüs” ve “ruhsatsız silah” suçlarından soruşturma başlatıldı.

Ö. D. hakkında kızını istismardan 30 yıldan az olmamak üzere hapis talebiyle açılan dava, önümüzdeki günlerde başlayacak.

‘BENİ AKLAMASINI İSTEDİM’

“Eşini kasten öldürmeye teşebbüs” suçundan tutuklanan Ö.D., ifadesinde istismar suçlamasını kabul etmeyerek şunları söyledi: “O suçlamadan sonra memlekete gittim. Herkes beni dışladı. Sonra geri döndüm. Kızıma istismarda bulunmadım. Olay günü de eşimin yanına gidip konuşmak istedim. Bana yardım etmesini, böyle bir konunun olmadığını insanlara söyleyip beni aklamasını istedim. Bana inanmadığını söyleyince tartışmaya başladık. Sinirlenip ateş ettim.”

Ö.D.’nin eşini vurduğu anlar, kameraya böyle yansıdı.